Torebki fałdowe

Papierowe torebki fałdowe wypierają z rynku plastikowe jednorazówki. Wszystko dzieje się w zgodzie z duchem ekologii, ale również indywidualizacji. Torebki fałdowe mogą być zdobione wzorem, nadrukiem lub logiem firmy, przez co stają się także nośnikiem informacji reklamowej. Ich produkcja jest tania i szybka a sama utylizacja nie szkodzi środowisku naturalnemu. Papier rozkłada się znacznie szybciej niż szkodliwy plastik, który potrzebuje setek lat.

Wielu producentów oferuje torebki fałdowe, które są trwałe, bo wykonane z papieru o wysokiej gramaturze. Dzięki temu żywność, np. pieczywo, schowana do takiej torby jest zabezpieczona przed wysychaniem. Gdy pieczywo jest gorące, papierowa torebka fałdowa sprawdzi się idealnie, bo nie wejdzie w żadną reakcję chemiczną z żywnością. Do foliowej torby nie wolno pakować ciepłej żywności.

Na rynku najczęściej występują torebki białe lub szare. Mają kilka rozmiarów. Doskonale sprawdzają się do pakowania ciastek, drożdżówek, bułek, chleba oraz cukierków. Sprawdzą się także w aptekach, bo mogą służyć również do pakowania lekarstw. Używane są też w małej gastronomii zamiast pudełek na frytki, czy hamburgery.

Niektóre torebki fałdowe mają plastikowe okienko, przez które widoczna jest zawartość torebki.