Medycyna estetyczna

KWAS HIALURONOWY JAKO WYPEŁNIACZ ZMARSZCZEK

(Wszystkie zabiegi wypełniaczy wykonywane są przez lekarzy medycyny )
Wiek biologiczny, zmiany hormonalne, grawitacja oraz ekspozycja na słońce- wszystkie te elementy mają wpływ na powstawanie zmarszczek, bruzd i fałdów na skórze. Staje się ona bardziej wrażliwa oraz mniej elastyczna. Wraz z upływem czasu maleje zawartość kwasu hialuronowego – który jest ważnym czynnikiem nawilżającym oraz strukturalnym. Zmniejsza się również warstwa tkanki tłuszczowej, co powoduje utratę pulchności i gładkości a także młodzieńczego kolorytu i blasku.
ZASTOSOWANIE
W medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosuje się do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednim rejonie i na właściwej dla niego głębokości . Zastosowane wypełniacze mają na celu zwiększenie objętości (np. konturu oraz czerwieni wargowej ust, modelowanie owalu twarzy czy policzków), likwidację i zmniejszenie zmarszczek (najczęściej tych miedzy brwiami, na czole, wokół oczu, przy uszach, bruzd nosowo-wargowych oraz opadających kącików ust), a także zmianę rysów twarzy np. uniesienie brwi, korekta nasady nosa i brody.

EFEKTY
Efekt estetyczny widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. W tym czasie kwas hialuronowy (wypełniacz) ulega stopniowej degradacji aż do całkowitej resorpcji. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia. Preparat kwasu hialuronowego wstrzykuje się bardzo cienką igłą lub mikrokaniulą. Procedura przebiega po uprzednim znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem lub przewodowym tzw. „stomatologicznym”. Zabieg trwa maksymalnie do 30 min.

WSKAZANIA:
– wypełnienie i korekcja bruzd nosowo-wargowych
– modelowanie wolumetryczne policzków
– kształtowanie brody
– korekta i kształtowanie nosa
– konturowanie i powiększanie ust
– korekta opadających kącików ust
– wypełnienie zmarszczek okolicy oka
– wypełnienie zmarszczek pomiędzy brwiami
– wypełnienie zmarszczek poziomych czoła

PRZECIWWSKAZANIA
– skłonność do powstawania blizn przerostowych i stanów zapalnych skóry
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy
– czynna choroba nowotworowa
– okres ciąży i karmienia piersią

MODELOWANIE, POWIĘKSZANIE UST
Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.
Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.
Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

ZALECENIA POZABIEGOWE
Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.
PRZECIWWSKAZANIA ORAZ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
– Kobiety w ciąży i karmiące piersią
– Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…)
– Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here

Umów się na wizytę