Makijaż

MAKIJAŻ to dla wielu kobiet druga skóra. Piękny kolor cery, zaznaczone kości policzkowe, uwydatnione oczy i usta to efekt, do którego dążymy. Jednak wiele pań nie potrafi się malować, przez co zamiast przewidywanych rezultatów otrzymują efekt maski. Wykonywanie makijażu to sztuka, dlatego oddaj się w nasze ręce, a zrobimy wszystko, aby efekt końcowy olśnił nie tylko Ciebie, ale wszystkich dookoła !

RODZAJE MAKIJAŻU

Styl, czy rodzaj makijażu zależy od jego funkcji w codziennej stylizacji i powinien stanowić dopełnienie naszej osobowości.

MAKIJAŻ DZIENNY powinien być stonowany i delikatny , a twarz musi być wypoczęta i naturalna. Jest to tzw. dyskretna stylizacja , albo „nude look” – makijaż niewidoczny. Makijaż kobiety w miejscu pracy musi się utrzymywać przez wiele godzin. Powinien być staranny, nadawać cerze idealną gładkość i matowość. Do takiego makijażu należy stosować formy kosmetyków o przedłużonym działaniu (typu „long lasting”), wodoodporne. Kolory na powiekach, policzkach i ustach powinny być dyskretne, odcienie cieliste nie powinny dominować, lecz podkreślać wizerunek zadbanej kobiety. Makijaż choć niewidoczny, musi tuszować mankamenty urody, a zwłaszcza poranne zmęczenie. Dlatego powinien posiadać akcent świeżości, co daje np. róż na policzkach i zaznaczony kontur ust, aby wyeksponować ich rysunek. Makijaż dzienny w miejscu pracy musi być perfekcyjny.

MAKIJAŻ WIECZOROWY musi być mocny i ekstrawagancki, względnie zmysłowy, a także idealnie dobrany kolorystycznie do stroju. Ważne jest podkreślenie oczu i ust, które należy zaakcentować np. przez obrysowanie konturu oka i nabłyszczenie ust. Istotna jest także fryzura, kolor i ułożenie włosów, a także dobór i kolorystyka lakieru do paznokci. To wszystko musi współgrać. Drugim bardzo ważnym aspektem , który należy wziąć pod uwagę jest miejsce, do którego się wybieramy i gdzie nasz makijaż będzie eksponowany.

Makijaż ślubny łączy w sobie elementy makijażu dziennego, wieczorowego oraz fotograficznego. Idealnie podkreśla urodę panny młodej oraz ukrywa jej niedoskonałości (przebarwienia, sińce pod oczami, zaczerwienienia). Jest odpowiednio wyrazisty, by Panna Młoda mogła wyglądać doskonale zarówno w rzeczywistości, jak i na zdjęciu. Ważne jest, by pasował do sukni ślubnej, fryzury i dodatków, tworząc spójną całość.

MAKIJAŻ ŚLUBNY powinien być przede wszystkim trwały, aby przetrwać wielogodzinną zabawę weselną. Profesjonalny makijaż jest trwalszy, dzięki czemu dłużej utrzymuje się na skórze. W zależności od indywidualnych upodobań klientki można wykonać delikatny bądź wyrazisty makijaż, odpowiednio dostosowany do urody panny młodej. Aby Panna Młoda dobrze wyglądała na zdjęciach, nie stosuj się zbyt połyskliwych, brokatowych kosmetyków, używa się głównie cieni matowych i dodaje planowo trochę połysku co dodaje świeżości makijażowi. Warto pomyśleć o doklejeniu kilku sztucznych kępek, co doda spojrzeniu wyrazistości i otworzy oko, zwłaszcza jeśli naturalne rzęsy nie są gęste.

Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here
Enter your text here

Umów się na wizytę