Paznokcie hybrydowe – skuteczny sposób na piękne dłonie

3 stycznia 2018
Paznokcie hybrydowe to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, która marzy o pięknych i zadbanych dłoniach oraz idealnych paznokciach, które dodają sex appealu i śmiałości w kontaktach z otoczeniem. Dowiedz się, czym są paznokcie hybrydowe i dlaczego warto je wypróbować!

Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się połączenie dwóch doskonale znanych w kosmetyce preparatów – lakieru do paznokci i żelu do manicure. Paznokcie hybrydowe są trwałe i pięknie się prezentują przez dwa-trzy tygodnie. Dodatkowo wyglądają naturalnie, są odporne na uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje.

Paznokcie hybrydowe – ważne fakty

Oto kilka faktów na temat manicure’u hybrydowego, które musisz poznać, zanim podejmiesz decyzję:

• Paznokcie wykonywane metodą hybrydową są bardzo trwałe. Można więc zapomnieć o odpryskach i nietrwałych lakierach.

• Efekt utrzymuje się do trzech tygodni. Po tym okresie manicure hybrydowy trzeba wykonać ponownie.

• Metoda hybrydowa zakłada pracę na naturalnej płytce paznokcia, dzięki temu paznokieć nie jest uszkadzany.

• Nie ma możliwości przedłużenia paznokcia, co uważane jest za największą wadę manicure hybrydowego.

• Na lakierze hybrydowym można umieścić jedynie bardzo delikatne zdobienia.

• Zmywanie manicure hybrydowego jest możliwe tylko poprzez zastosowanie specjalnego zmywacza na bazie acetonu.

• Paznokcie hybrydowe mają ładny i naturalny wygląd, a dodatkowo są błyszczące, znacznie bardziej niż w przypadku klasycznego manicure.

• Zabieg nie wymaga posiadania długich paznokci. Manicure hybrydowy świetnie wygląda zarówno na długich, jak i na krótkich paznokciach.

• Można go powtarzać tak często, jak się chce, bo zabieg nie osłabia płytki paznokcia.

Hybrydowe paznokcie – nie dla każdego

Podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania manicure hybrydowego są choroby paznokci, np. zakażenie dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i niedermatofitowymi. Na manicure hybrydowy nie powinny się też decydować kobiety, które zmagają się z kruchymi, podatnymi na złamania paznokciami.

Zanim zdecydujesz się więc na wizytę u kosmetyczki, obejrzyj dokładnie swoje paznokcie. Zwróć szczególną uwagę na:

– widoczne na płytce paznokcia bruzdy, fałdy i linijne wybroczyny podpaznokciowe

– przebarwienia po przebytym urazie

– wklęsłe płytki paznokciowe, na których są widoczne zagłębienia

– płytkę paznokcia oddzielającą się od łożyska

– pogrubienie i przerost płytki paznokcia

– przebarwienia płytki

W takich sytuacjach nie wystarczy nałożenie lakieru do paznokci, by zamaskować problem. Trzeba działać kompleksowo. Warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który oceni stan paznokci i podejmie decyzję o ewentualnym leczeniu.

Manicure hybrydowy – na czym to polega?

Najpierw kosmetyczka, tak jak w przypadku klasycznego manicure, usuwa skórki, nadaje paznokciom odpowiednią długość i kształt. W celu uzyskania lepszego efektu płytkę paznokcia delikatnie spiłowuje się, nie uszkadzając jej. Ważne dla trwałości manicure jest też jej odtłuszczenie. Następnie nakłada się bazę, którą później utwardza się w lampie UV. Po utwardzeniu bazy nakładany jest lakier (w zależności od koloru 1-2 warstwy), który także jest utwardzany w lampie UV. Następnie paznokcie maluje się nabłyszczaczem. Na koniec wierzchnia, lepka warstwa nabłyszczacza zostaje zmyta. I manicure hybrydowy jest gotowy.

Zabieg jest bezpieczny i nieszkodliwy dla paznokci. Dodatkowo, co zachęca wielbicielki hybrydowych paznokci, można go powtarzać tak często, jak się chce. I za każdym razem cieszyć się nowymi, pięknymi kolorami.