Mikrodermabrazja diamentowa

29 grudnia 2017

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, na który zgłasza się do salonów kosmetycznych coraz więcej chętnych. To zabieg w pełni bezbolesny, a przy tym oceniany jest jako wysoce skuteczny. Można go nazwać peelingiem mechanicznym, jako że w trakcie jego wykonywania wierzchnie warstwy naskórka zostają kolejno starte, odsłaniając wewnętrzne, czystsze jej części, pozbawione takich problemów jak zaskórniki czy rozszerzone pory. Mikrodermabrazja radzi sobie z wieloma różnymi problemami skórnymi, przy czym warto wiedzieć, że dzieli się na różne rodzaje – w zależności od używanego sprzętu, a konkretniej głowicy ścierającej. Najpopularniejsza jest mikrodermabrazja diamentowa.

Mikrodermabrazja diamentowa to rodzaj mechanicznego peelingu, który wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu, wyposażonego w głowice diamentowe (stąd nazwa). Zabieg polega na złuszczaniu naskórka, w celu pozbycia się jego problemowych, wierzchnich warstw. Choć pewne efekty uzyskiwane są w sposób natychmiastowy (osiąga się je zaraz po wykonaniu 1 zabiegu), by efekt się utrwalił, a problemy ze skórą zniknęły na dłużej, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, w serii, powtarzając je co 2-4 tygodnie. Prawdziwe minimum to 3 zabiegi, przy czym zwykle wykonuje się ich 6. Maksymalna ich liczba to zaś zwykle 10. Kosmetyczka – jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu – przeprowadza dokładną analizę skóry klienta, by określić ile spotkań będzie koniecznych dla najskuteczniejszego efektu.
W salonach kosmetycznych powinny być używane diamenty naturalne – nie syntetyczne – gdyż przynoszą one najlepsze rezultaty. Rzecz jasna, zwykle poddawane mikrodermabrazji diamentowej są twarz oraz dekolt, jednak tak naprawdę można w ten sposób oczyścić dowolną partię ciała – również pośladki czy plecy. Wówczas jednak wzrastają też koszty, jako że powierzchnia skóry jest większa.

Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania

Zabiegowi mikrodermabrazji powinny poddawać się przede wszystkim osoby, które posiadają problemową skórę – pełną wyprysków, wągrów, zaskórników, rozszerzonych porów, drobnych zmarszczek, blizn po trądziku (bądź zmagające się z samym trądzikiem), przebarwień czy rozstępów. Co istotne, mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za o wiele delikatniejszą od jej korundowej wersji – i dużo odpowiedniejszą dla alergików, jako że proszki ścierne mogą podrażniać skórę, a prawdziwy diament tego nie zrobi.
Już po 1 zabiegu cera będzie wyraźnie gładsza, bardziej elastyczna, napięta, oczyszczona, o spłyconych zmarszczkach, bez blizn i zaskórników. Zabieg nie tylko ją napina i oczyszcza, ale także spowalnia starzenie i pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz nowych komórek, poprzez poprawę mikrokrążenia i przepływu limfy, jak też przyspieszenie usuwania toksyn z głębszych jej części.

Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania

Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom o każdym typie cery – przede wszystkim o skórze tłustej i problemowej. Zabiegowi mogą się poddać również kobiety w ciąży – nie jest on bowiem niebezpieczny, ani bolesny. Istnieją jednak, oczywiście, pewne przeciwwskazania do jego wykonywania, o których warto wiedzieć. Są to:

  • rak skóry,
  •  kruche naczynka krwionośne (cera naczynkowa),
  •  skóra świeżo opalona (i jeszcze czerwona, podrażniona),
  •  niedawno przebyte operacje chirurgiczne na powierzchni, na której miałby się odbywać zabieg,
  •  toczeń,
  •  uszkodzenia ciągłości skóry (również na skutek aktywnego stanu zapalnego w czasie trądziku),
  •  zakażenia wirusowe, jak opryszczka,
  •  zakażenia bakteryjne, jak liszajec zakaźny,
  •  zakażenia grzybicze,
  •  przyjmowanie niektórych leków, w tym przeciwzakrzepowych.